نگاه فارس

مراسم بزرگداشت شهادت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود

۱۵ فروردین ، ساعت ۱۰:۲۱

به مناسبت ۱۷ رجب سالروز بزرگداشت شهادت سید السادات الاعاظم حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(علیه السلام)، سومین حرم اهل بیت علیهم السلام، غرق عزا و ماتم است.

شاهچراغ

به گزارش نگاه فارس به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(علیه السلام)، معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت سیدالسادات الاعاظم، ویژه برنامه های حرم مطهر در این مناسبت را تشریح کرد.

حجت الاسلام سلامی، گفت: سه شنبه ۱۴ فروردین ماه در شب شهادت این امامزاده واجب التکریم، در ساعت ۱۸ طی مراسمی معنوی پرچم سبزفام گنبد حرم مطهر با پرچم سوگواری تعویض خواهد شد و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، مراسم قرائت دعای توسل با مداحی حاج سعیدخائف پناه برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: ۱۵ فروردین ماه، همزمان با ۱۷ رجب سالروز شهادت حضرت شاهچراغ علیه السلام، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، مداحان اهل بیت علیهم السلام در رثای شهادت فرزند بزرگوار امام موسی الکاظم علیه السلام، مرثیه سرایی می کنند و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء مراسم خطبه خوانی و لاله گردانی خدام حرم برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس بیان کرد: پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه از ساعت ۷ صبح، زیارت عاشورا در حرم مطهر حضرت سیدمیرمحمدبن موسی الکاظم علیه السلام قرائت خواهد شد و در ادامه از ساعت ۱۶:۴۵  تا ۱۷:۴۵ مراسم آئینی توسل به قرآن و اهل بیت علیهم السلام در صحن مطهر و شبستان امام خمینی(ره) برگزار می شود. تعزیه خوانی شهادت حضرت شاهچراغ علیه السلام  از ساعت ۱۸ تا ۱۹ در صحن حضرت معصومه (سلام الله علیها) برگزار می شود و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی پیرامون فضایل و مناقب امین ولایت، به ایراد سخن می پردازد و در ادامه حاج عباس حیدرزاده در رثای شهادت برادر بزرگوار امام رضا علیه السلام، مرثیه سرایی می کند.

حجت الاسلام سلامی، گفت: برگزاری ویژه برنامه کودک و نوجوان در بوستان کودک (اجرای تئاتر سایه حضرت شاهچراغ علیه السلام) از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹ و حزب خوانی قرآن کریم هدیه به حضرت شاهچراغ علیه السلام از ساعت ۱۷ تا ۱۹، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، پخت و توزیع آش صلواتی در صحن مطهر از ساعت ۲۱ روز چهارشنبه و برپایی ایستگاه صلواتی در محدوده اطراف حرم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و احیای شب های جمعه ماه رجب در رواق دارالعباده از دیگر برنامه های بزرگداشت سالروز شهادت است. در روز جمعه ۱۸ فروردین نیز از ساعت ۶:۳۰ صبح مراسم قرائت دعای ندبه و سخنرانی حجت الاسلام چوگانی برگزار می گردد.

روابط عمومی آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(علیه السلام) از تمامی ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام برای شرکت در این ویژه برنامه ها دعوت به عمل می آورد.

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *