نگاه فارس
در خصوص 3 استاد ممنوع‌التدریس دانشکده برق

بالاخره سکوت مسؤولان دانشگاه شیراز شکست!/ آیا وعده نادگران محقق می‌شود؟

۱۰ بهمن ، ساعت ۱۴:۵۹

پس از فشار رسانه‌ای سنگین و اعتراضات متعدد دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی، سرانجام سکوت مسؤولان دانشگاه شیراز در خصوص ۳ استاد دانشکده برق شکسته شد.

به گزارش نگاه فارس، سرپرست دانشگاه شیراز ظهر امروز در نخستین نشست خبری با اصحاب رسانه، با شکستن سکوت مسؤولان این دانشگاه در خصوص بحث ممنوع‌التدریسی ۳ استاد دانشکده برق، اظهار داشت: این سه استاد از ترم جدید در دانشکده برق دانشگاه شیراز تدریس خواهند کرد.

وی با بیان اینکه هیچ‌گاه بحث اخراج این اساتید از دانشگاه شیراز مطرح نبوده و از ترم جدید در دانشکده برق تدریس خواهند کرد، بیان داشت: آنچه در فضای مجازی درباره اخراج آنان مطرح است کاملاً تکذیب می‌شود و به این اساتید برای تکمیل رزومه علمی موردنیاز تا پایان مدت ۵ ساله، یک سال دیگر با اغماض فرصت داده شده است.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه این ۳ استاد دارای توانمندی لازم برای تدریس در دانشگاه هستند، افزود: در جلسه‌ای که برای بررسی پرونده این اساتید تشکیل شد متوجه شدیم که توانایی لازم برای ادامه کار در این استادان جوان وجود دارد، بنابراین به آن‌ها فرصت داده شد که رزومه پژوهشی و آموزشی مورد نیاز را به حدنصاب برسانند.

سرپرست دانشگاه شیراز ادامه داد: این ۳ استاد تدریس خود را از ۱۴ بهمن‌ماه ۹۶ در دانشکده برق آغاز خواهند کرد.

نادگران همچنین گفت: در برخورد با این ۳ استاد مسئله به‌هیچ‌عنوان سیاسی نبوده و تنها بحث تکمیل رزومه موردنیاز اعضای هیات علمی طبق قانون مصوب وزارت علوم موردنظر بوده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا فرصت ارائه شده برای تکمیل پژوهش مورد نظر این ۳ استاد با توجه به زمان‌بر بودن کار پژوهشی، کافی است یا نه؟ اظهار داشت: این استادان از توانایی خوبی برخوردار هستند و امیدواریم که موفق به کسب حد نصاب لازم شوند.

یادآور می‌شود با توجه به اظهارات شفاف سرپرست دانشگاه شیراز پس از فشار رسانه‌ها در فضای مجازی در خصوص ۳ استاد دانشکده برق، باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده آیا سخنان وی در عمل نیز به وقوع خواهد پیوست؟ و مسئله مهم‌تر اینکه آیا این اساتید می‌توانند دروس تخصصی خود را در این دانشکده تدریس کنند یا نه؟ که باید صبور بود تا تحقق وعده حمید نادگران را شاهد باشیم.

در روزهای اخیر کلیپ‌ها و خبرهای تولید شده از سوی خبرگزاری فارس در مورد این ۳ استاد دانشگاه شیراز، در کانال‌های متعدد خبری در کشور و استان بازنشر داده شده و به شدت افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داده بود؛ تا آنجا که طبق آخرین آمار، میلیون‌ها نفر  کلیپ سخنان این سه استاد را مشاهده کرده بودند.

منبع: فارس


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *