نگاه فارس
 40 سال تجربه مبارزه انقلاب با امریکا

دیروز اخراج از ایران، امروز اخراج از منطقه، فردا مقاوم‌سازی در مقابل زخم‌های اقتصادی

۲۱ دی ، ساعت ۱۲:۴۲

امروز زخم و مشکلات جامعه و نقطه‌ای که دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب آن را هدف گرفته‌اند، موضوعات اقتصادی و معیشتی است و به تعبیر رهبر انقلاب مگس روی زخم می‌نشیند و باید این زخم را علاج کرد و شاید این تجربه ۴۰ ساله برگ برنده و تجربه‌ای بزرگ برای مقابله با دشمن باشد.

به گزارش سرویس سیاسی نگاه فارس؛ هادی حسینی: بهمن‌ماه سال ۹۰ بود که امام خامنه‌ای در خطبه نماز جمعه در تهران فرمودند: «صریح میگوییم. ما در قضایای ضدیت با اسرائیل دخالت کردیم؛ نتیجه‌اش هم پیروزی جنگ سی‌وسه روزه و پیروزی جنگ بیست‌ودو روزه بود. بعدازاین هم هر جا هر ملتی، هر گروهی با رژیم صهیونیستی مبارزه کند، مقابله کند، ما پشت سرش هستیم و کمکش می‌کنیم و هیچ ابایی هم از گفتن این حرف نداریم. این حقیقت و واقعیت است.» آبان ۹۱ بود که حمله مجدد رژیم صهیونیستی به نوار غزه آغاز شد و این بار در مدت ۸ روز پرونده شکست و حقارت سربازان اسرائیلی و دولت جعلی‌اش بسته شد.

شاید هنوز رژیم صهیونیستی به‌صورت موردی با شکستن خطوط هوایی و مرزی نوار غزه و جنوب لبنان عرض‌اندامی بکند، اما دیگر خبری از حمله و قشون‌کشی نظامی نیست چون کمک جمهوری اسلامی و پرورش نیروهایی چون حزب‌الله و حماس دیگر به سران آن رژیم جرئت حماقت و خطرپذیری را نمی‌دهد.

آبان سال ۵۸ بود که جوانان پیرو خط امام به حضور منحوس جاسوسان و عوامل امریکا در جمهوری اسلامی پایان دادند و با تسخیر لانه جاسوسی امریکا که همان زمان هم عده‌ای در داخل به دلیل نگاه به امریکا بادید ابرقدرتی و کدخدایی، دل‌نگران بودند.

دیروز رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم اعلام کردند که اگر آن روز آمریکایی‌ها را از ایران بیرون ریختیم، امروز بعد از ۴۰ سال از انقلاب، امریکا را از کل منطقه بیرون کرده‌ایم و این یعنی هیچ ترسی از هیچ جنایت‌کاری و امریکا به‌عنوان شیطان بزرگ وجود ندارد.

آری امروز جوانان پیرو خط امام و رهبری در مناطق غرب آسیا به مبارزه علنی با امریکا و عُمّالش پرداخته‌اند و چند ماه گذشته بود که سردار سلیمانی از نابودی حکومت داعش، زاییده و پروش یافته صهیونیست و استکبار خبر داد.

این پیروزی‌ها و تداوم راه امام بزرگوار علتی غیر از اعتماد به وعده الهی و اتکا به توان داخلی ندارد. اگر امروز در لبنان، غزه، عراق، سوریه و دیگر کشورهای منطقه جوانانی باروحیه جهاد و مقاومت تربیت‌شده‌اند، چون دستی برای مقابله با داعش و رژیم صهیونیستی به سمت امریکا و اروپا دراز نشد، بلکه با تحلیل درست و دید به‌دوراز حب‌های دنیایی و غیرواقعی فهمیدند که ریشه دشمن در همین طرف‌های غربی و آمریکایی است.

در اصطلاحات مردمی، ۴۰ سال تجربه را یک ارزش گران‌بها می‌دانند و در نوع خود مهم و باارزش، ۴۰ سال از تقابل تفکر سازش و مذاکره در مقابل مقاومت و ایستادگی گذشته است شاید برای هرکسی که بخواهد از تجربه‌ای استفاده کند و موفق باشد ۴۰ سال تجربه‌ای کافی باشد!

امروز زخم و مشکلات جامعه و نقطه‌ای که دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب آن را هدف گرفته‌اند، موضوعات اقتصادی و معیشتی است و به تعبیر رهبر انقلاب مگس روی زخم می‌نشیند و باید این زخم را علاج کرد و شاید این تجربه ۴۰ ساله برگ برنده و تجربه‌ای بزرگ برای مقابله با دشمن باشد. اگر مسئولینی می‌خواهند به وظایفشان عمل کنند و در درگاه الهی و راه امام شرمسار نباشند؛ نه این‌که حرف و عمل، حتی تجربه هم ثابت کرده است تنها و تنها اتکا به داخل راه علاج است یا همان اقتصاد مقاومتی.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *