نگاه فارس
داور دشتی

سرمشق توئیتری آل سعود

۱۹ دی ، ساعت ۱۹:۱۳

حمد بن سلمان پسر پادشاه عربستان، قصاب یمن، عفریت جنگ و جوانک خام سعودی که در مقام وزیر دفاع سعودی، در روز اول ولیعهدی در اظهارات گستاخانه اش، دهن باز کرد و گفت: جنگ را به ایران می کشیم.

سزویس سیاسی نگاه فارس، داور دشتی: محمد بن سلمان پسر پادشاه عربستان، قصاب یمن، عفریت جنگ و جوانک خام سعودی که در مقام وزیر دفاع سعودی، در روز اول ولیعهدی در اظهارات گستاخانه اش، دهن باز کرد و گفت: جنگ را به ایران می کشیم.

در تهدید تروریستی عربستان علیه ایران تحلیل ها به سمت خرید های گزاف تسلیحاتی رفت و فارغ از بستر احتمالی داخلی، بیشترین خطر را متوجه مرز های خاکی،آبی و هوایی ایران شد اما اتفاقات چند روز اخیر نشان از تزریق پولهای هنگفت برای جنگی نرم در ایران داشت.

حمایت مالی آل سعود از ری استارت

محمد حسینی دلقک فراری که در سال های گذشته در آمریکا رادیوی اینترنتی تاسیس کرد از سال گذشته به واسطه دلقک بازی‎های طرفداران جاهلش در ایران به عرصه رسانه وارد شد و اندکی هم توجه برخی از جوانان گمراه را جلب کرد که البته برخی از آنها نیز به واسطه اقدامات ضد امنیتی شان دستگیر شده اند.

اخیرا نیز در آشوب‌های ارازل و اوباش خیابانی در شهرهای ایران با آن که تلگرام دو کانال این گروه تروریستی را مسدود نمود این فرد با همکاری هایی که با کانال های آمد نیوز و چند گروهک تروریستی وهابی داشت توانستند برنامه های خرابکارانه خود را در ایران دنبال کند. این شبکه های تروریستی علاوه بر همکاری اطلاعاتی مراودات مالی نیز دارند.

در تایید این ادعا چندی پیش شبکه جهانی نور در برنامه زنده خود از حمایت مالی محمد بن سلمان ولیعهد آل سعود از گروه ری استارت خبر داد و از قول بن سلمان گفت که مبارزه را به داخل ایران می کشیم و نمی گذاریم ایران اسلامی در مسیر پیشرفت ادامه راه دهد.

در استراتژی جدید این سازمان تروریستی افرادی مثل محمد حسینی پس از فرار از کشور سریعا جذب سیستم منافقین شده و تحت آموزش های این سیستم تروریستی و با حمایت مالی از این دلقک فراری و البته با حفظ فاصله خود با وی محمد حسینی را به عنوان نماینده خود در راهبری جوانان ایرانی برای مبارزه مسلحانه انتخاب نمودند.

عملیات ارتش توییتری سعودی

بعد از تلگرام، توییتر یکی از ابزارهای اصلی برای دعوت از مردم به تظاهرات و ایجاد اغتشاش در شهرهای مختلف بوده و آمار توییتر نشان می‌دهد که از مجموع توییت‌ها با هشتگ#تظاهرات_سراسری فقط «۲۱ درصد» از داخل ایران منتشر شده و «۷۹ درصد» از خارج از ایران توییت شده است. جالب اینجاست که با جست‌وجوی کلمه «ایران» در این شبکه نتایج جست‌وجو، توییت‌هایی به زبان عربی است و در لابه‌لای هزاران توییت عربی منتشر شده از حساب‌های کاربرانی در عربستان سعودی، حتی می‌توان توییتی به زبان فارسی (در موارد با اشکالات نگارشی جدی) نیز پیدا کرد! ۳۵ درصد توییت‌ها در این رابطه هم به زبان عربی بوده و شبکه‌های عرب زبان وابسته به دولت سعودی هم به طور گسترده و با هدف ترغیب مردم به حضور در این اغتشاشات بخش مهمی از گزارشات خود را به تحولات ایران اختصاص دادند.

سرمشق عربی به فتنه گران

تیتر یکی از مهم ترین روزنامه های سعودی که در فضای مجازی نیز واکنش های زیادی در پی داشت. روزنامه الوطن عربستان صعودی سرمشق جدیدی را برای ادامه اغتشاشات پیشنهاد کرد و در تیتری عنوان کرد: ویران کردن حوزه های علمیه. این پیشنهاد از دو جنبه قابل بررسی است. اول در صحنه میدانی که این اتفاق انگشت شمار بود و دوم در صحنه سیاسی که بودجه نهاد های مذهبی را عامل مشکلات معیشتی مردم معرفی کردند. در این اقدام علاوه بر سلبریتی ها، رسانه های حامی دولت هم دست به کار شدند تا این پازل را تکمیل کنند.

 

آل سعود همواره منتظر فرصت و رخنه برای ورود و ضربه‌زدن به ملت ایران بوده است و به گفته مقام معظم رهبری: در قضایای چند روز اخیر، دشمنان ایران با ابزارهای گوناگونِ در اختیارشان از جمله پول، سلاح، سیاست و دستگاه امنیتی هم‌پیمان شدند تا برای نظام اسلامی مشکل ایجاد کنند. اما آنچه که مانع دشمن و اعمال دشمنیِ اوست، وجود روح شجاعت، فداکاری و ایمان در ملت است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *