نگاه فارس

قیام ولی نعمتان انقلاب

۱۳ دی ، ساعت ۱۷:۰۹

مردم گله مند شیراز در مصاحبه مردمی با نگاه فارس از قیامشان سخن می گویند.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، مردم شیراز نیز همانند ۸ دی سال ۸۸ که یک روز زودتر از دیگر شهرهای کشور به‌صورت خودجوش و مردمی دست به راهپیمایی علیه آشوبگران و فتنه‌گرانی که به مقدساتشان توهین کرده بودند، زدند فردا نیز در تجمع علیه اقدامات اخیر آشوبگران و ضدانقلاب‌ها مشتی محکم بر سیاست‌های غلط دولت‌های استکبارستیز و سلطنت‌طلب می‌زنند و همه یک‌صدا ندای مرگ بر آمریکا و اسرائیل را سر می‌دهند.

در همین راستا به سراغ مردم در کوچه و خیابان ها رفتم تا در مصاحبه‌ای نظرشان  را پیرامون اتفاقات اخیر جویا بشوم.

پسر عطر فروشی همان‌طور که با شیشه عطرها بازی می‌کرد، گفت: چه اعتراض بکنیم چه اعتراض نکنیم صدای مردم به‌جایی نخواهد رسید،  همه میدانیم که تخریب اموال عمومی یعنی پول از جیب خودمان باید بدیم تا دوباره درست شه. هیچ‌کس با کشتن هم‌وطن خودش اعتراضش رو نشان نمی‌ده.

مگر ما کاپیتولاسیون رو فراموش کردیم؟

فیاضی دانشجو رشته فلسفه تعلیم تربیت اسلامی دانشگاه شیراز گفت: مردم واقعاً زیر بار فشارهای گوناگون زندگی له می‌شوند, بیکاری, گرانی, تورم, ورشکستگی و از دست دادن سرمایه‌هایی که به امیدهای زیادی سپرده‌گذاری کردند.

دولت وعده‌های زیادی به مردم داد, فرصت کمی مانده برای عملی کردن, مردم برای این نظام خون و جون دادن. مگر ما کاپیتولاسیون رو فراموش کردیم؟ سگ آمریکایی نسبت شهروند ایرانی ارجح بود, ما که نظام قبل رو نمی‌خواهیم, ما فقط معترضیم نسبت به وضع معیشتی.

من از شما می‌پرسم، کسی که پرچم کشورش رو آتش میزند، به چه چیزی معترضه؟ کسی که عکس شهید رو آتش میزند به چه چیزی معترضه؟ مگر شهید اختلاس کرده؟ این‌ها فقط افراد خودفروخته‌ای هستند که شرافت و غیرت و مردانگی رو لکه‌دار کرده اند.

قوای محترم باید به مشکلات مردم رسیدگی کنند که با چنین اعتراض کوچک این جو امنیتی حاکم نشود، ما پیرو شهیدی هستیم که گفت اگر ذره‌ای خاک ایران کف پوتین دشمن مانده باشد، آن را با خونم توی خاک ایران می‌شورم.

فردا حتماً میاییم. میایم تا نشان بدیم آریایی اصیل آن‌کسی هست که برای ساختن ایران جون و خون داده، میایم تا ثابت کنیم ما ا به وضعیت اقتصادی عتراض داریم اما به حاکمیت نه میایم تا به منافقین احمق و جنایتکار ثابت کنیم که ما نمی‌گذاریم حتی پای کثیفشان را توی خاک ایران بگذارند چه برسد به حکومت، برای دفاع از پرچم کشورم و خون‌هایی که برای امنیت ایران ریخته شده میایم.

تظاهرات و حقوق نجومی

در خیابان ۹ دی مردی طلبه همان‌طور که وارد حوزه علمیه خود می‌شد گفت: مردمی که به تظاهرات و اغتشاشات آمدند طلبکار انقلاب نیستند، طلبکاران کسانی هستند که روحیه اشرافی گری دارند همان‌هایی که فکر و عقایدشان می‌شود حقوق نجومی!

 

اگر مردم می‌خواستند خودشان را آزار دهند برای کرمانشاه به این شکل کمک نمی‌کردند

کرمی خواهر شهید و دانشجو رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور شیراز، نیز درحالی‌که سوار بر اتوبوس می‌شد، گفت: اغتشاش یعنی در هم ریختن یک قانون و ایجاد دردسر برای مردم.

مردم ایران همیشه محترمانه با قانون برخورد کرده و همچنان محترمانه برخورد می‌کنند، به خاطر تمام تلاشی که برای انقلاب کردن و همه‌ی سختی‌هایی که بوده تحمل می‌کنند، تحریم‌هایی که بیشتر از ۳۰ سال به ما شد، مردم ما به‌خوبی مقابله کردن و چه‌بسا بیشتر از قبل هم درخشیدن و توی خیلی مباحث اسمشان سر زبان‌ها افتاد.

ولی متأسفانه چند سالی هست که مسئولین ما طوری رفتار کردن که حق نبوده و نسبت به تمام شعارهای انتخاباتی خود خلف وعده کردند.

امروز خانواده‌ها واقعاً برای کار و تحصیل جوان‌هایشان و جوان‌ها برای آینده‌ی شغلی و ازدواجشان نگران هستند.

این کم‌کاری‌ها باعث شد مردم به این روند اعتراض کنند ولی دشمن همیشه منتظر فرصت‌هاست. دشمن از این کار مثل همیشه سو استفاده کرد و شلوغی به پا کرد، اگر مردم می‌خواستند خودشان را آزار بدهند برای کرمانشاه به این شکل کمک نمی‌کردند. ولی محبت اجازه نداد که زجر هم نوع خودشان ببینند.

از مردم خواهش می‌کنم درست تحلیل کنند. گاهی تحلیل آدم‌ها، کارآمدتر از هزار متخصص و سیاستمدار داخلی و خارجی است، فرصت نابودی کشور رو برای لحظه‌ای به دست دشمن ندهیم.

و مهم‌تر از همه اینکه ما با دینمان مشکل نداریم این اعتراض به خارج نشین هایی است که بگوییم ما انقلاب و اسلام رو به‌راحتی به دست نیاورده‌ایم که به‌راحتی اهانت بشود و ما سکوت کنیم.

شهدا و راننده اتوبوس

راننده اتوبوس با اشاره به‌عکس یکی از شهدا که بر روی آیینه جلوی خود چسبانده بود گفت: شهدا فراجناحی هستند برای پاسداشت خون شهدا فردا می‌آییم.

 

میایم برای پابرهنه‌هایی که روزهای انقلاب رفتند توی خیابان

مختاری دانشجو رشته علوم سیاسی دانشگاه شیراز، شعور و شخصیت هم چیز خوبیِ اعتراض دارند یا مرض؟ اعتراض که راهش مشخص هست برای مرضشان هم باید برن سلامی و ابن‌سینا دیگِ آتش زدن پرچم و مسجد و عکس شهدا ندارِ که!

اگر اعتراضی داشته باشیم ما داریم نه شما که با ماشین هشت‌صدمیلیونی آمدی و با اپل‌داری فیلم می‌گیری و سگت رو ماچ می‌کنی و کف خیابان می‌رقصی، آریایی اصیل مردم نجیبی هستند که پای همه‌چیز ایستادند نه آناهایی که به دنبال سلطنت هستند و سگ آمریکایی رو باارزش‌تر می‌دانند فردا همه میایم برای پابرهنه‌هایی که روزهای انقلاب رفتند توی خیابان

آتش زدن پرچم ایران یعنی آتش زدن ۸۰ میلیون نفر

حاج احمد مرد مغازه‌داری که داشت تخم‌مرغ‌ها را در جای خود قرار می‌داد، گفت: اعتراضات مردمی برای گرانی و اختلاس و تورم هست و راهشان از آشوبگران جداست، آتش زدن پرچم ایران یعنی ۸۰ میلیون ایرانی رو آتش زدند باید خیلی سخت با این‌ها برخورد بشود.

 

کسانی که حرف از پهلوی مزنند آیا فیلم‌هایی مثل معمای شاه رو ندیدند؟

خواهر شهید محمدجعفر تمدن از شهرستان داراب درحالی‌که در کارگاه خیاطی پارچه‌ها را زیر چرخ می‌انداخت بیان کرد: این اغتشاشات بزرگ‌ترین اشتباهی است که انجام‌شده اگر این ادعاها برحق باشند قطعاً راه قانونی خود را دارد و باید بیایند و قانونی صحبت کنند این‌چنین اقداماتی فقط آب در آسیاب دشمن ریختن هست و به دشمنان کمک می‌کند که طبق فرمایش آقا از رخنه‌های ایجادشده سوءاستفاده کنند.

کسانی که حرف از پهلوی مزنند آیا فیلم‌هایی مثل معمای شاه رو ندیدن؟! کتاب خاطرات فردوست را نخواندند؟! فردا حتماً شرکت می‌کنیم برای پاسداری و تجدید میثاق با خون شهیدانمان و اعلام جان‌برکفی برای فرمان حضرت آقا.

خطاب به آشوبگران

زن خانه‌داری خطاب به آشوبگران گفت: شماها با این کارتون نمی‌توانید شهر را بر هم بزنید درسته که ما مردم توی مواردی اختلاف عقیده داریم ولی پشت‌هم هستیم.

 

تکلیف سرانشان هم با خودشان مشخص نیست

حاجی پور دانشجو سال رشته مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور شیراز، گفت: این اغتشاشات از تشویش اذهان و تحت تأثیر جو قرار گرفتن یکسری انسان ناآگاه بی‌بصیرت شکل‌گرفته که تکلیفشان با خودشان همین‌طور که می‌بینیم تکلیف سرانشان هم با خودشان مشخص نیست.

یک روز میان شعار می‌دهند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران و امروز می‌بینیم که حتی پرچم ایران را هم آتش زدند، این‌ها باید کمی تاریخ رو ورق بزنند و فیلم‌های فاخری مثل ماجرای نیم روز رو با دقت مشاهده کنند.

ما به هیچ احدی اجازه نمی‌دهیم از روی ناآگاهی یا حتی آگاهی به ریشه‌های اعتقادی‌مان اهانتی بکنند. با حضور خودمان نشان می‌دهیم که حق بر باطل پیروز هست همان‌طور که تاریخ ثابت کرده ولو تعداد ماها از دید آن‌ها کم باشد اما مصداق آیه قرآن هست که نگران نباشید چراکه یدالله فوق ایدیهم و شما پیروزید گرچه تعدادتان کم باشد.

 

ننه عصمت به قول خودش کارش از مصاحبه گذشته است عصایش را به سمتم آورد و گفت: خدا لعنتشان کنه، این‌ها دردشان چیز دیگِ ای است، همه می‌دانند این اغتشاشات اخیر کار مردم معمولی نیست کار دست‌نشانده‌های آمریکا و اسرائیل هست ما اجازه نمی‌دهیم به رهبرمان و به ملتمان به پرچممان توهین کنند.

 

آشوبگر بی‌غیرت، خجالت خجالت

عده‌ای پسر نوجوان درحالی‌که با برگه‌های امتحانی خود در حال ساخت موشک بودند خندان این شعارها را سر دادند: آشوبگر بی‌غیرت، خجالت خجالت، منافق حیا کن، این ملت رو رها کن.

یکی از اساتید دانشگاه‌های شیراز گفت: مطالبات مردم برای گرانی است و ظاهر اوضاع نشان می‌دهد به‌حق است اما باید فرم مدنی به آن داد به‌گونه‌ای که مردم بتوانند خواست خودشان رو اعلام کنند.

 

مصاحبه مردمی ام تمام شد و مردم با اعتراضات به حق اقتصادیشان فردا می آیند و مهر خاتمه بار دیگر به نیرنگ های دشمن میزنند و همیشه در ذهن تاریخ خواهد ماند که مردم ایران هیچ وقت فریب توطئه ها و نفوذ دشمن را نخورده و نخواهد خورد و هوشیار تر از همیشه در صحنه هایی که باید حاضر شوند با تمام وجود به میدان می آیند تا ثابت کنند که نه تنها فریب این توطئه ها را نخورده بلکه تا زنده هستند پای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و خون شهدا خواهند ماند.

 

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *