نگاه فارس
رئیس شورای شهر در دیدار با مدیران صداوسیمای فارس:

برخی مدیران به چشم قلکی برای تأمین منابع مالی خود به شورای شهر نگاه می‌کنند

۱۶ آذر ، ساعت ۱۳:۵۰

دستغیب در دیدار با دیدار با مدیران صداوسیمای فارس گفت: برخی مدیران شورای شهر را پدر پولداری می‌دانند که حاضر نیستند برای آن احترامی قائل باشند و فقط به چشم قلکی برای تأمین کمبود منابع مالی خود به آن نگاه می‌کنند. 

به گزارش نگاه فارس، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای شهر شیراز، سید احمدرضا دستغیب رئیس شورای شهر شیراز در دیدار با دیدار با مدیران صداوسیمای فارس با اشاره به تقدیر از تلاش‌های صداوسیمای فارس گفت: شیراز برای هر مسافری خاطره دل‌انگیزی ایجاد می‌کند و هر کس شبی را در این شهر اقامت کند، شهروند شیراز تلقی می‌شود.

 

وی با اشاره به همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام مختلف در طول تاریخ شهر شیراز ابراز کرد: رأی مردم رکن اساسی نظام اسلامی است که باید تلاش کنیم این رکن را حفظ کنیم و با هر تفکر و همدلی برای خدمت به مردم همراه باشیم.

 

رئیس شورای شهر شیراز ادامه داد: رقابت‌های سیاسی در انتخابات به پایان رسیده و امروز همه باید بر اساس احترام به رأی مردم برای توسعه شهر تلاش کنیم.

برخی مدیران شورای شهر را پدر پولداری می‌دانند

 

وی بحث مدیریت شهری را جدی و مهم تلقی کرد و گفت: برخی مدیران شورای شهر را پدر پولداری می‌دانند که حاضر نیستند برای آن احترامی قائل باشند و فقط به چشم قلکی برای تأمین کمبود منابع مالی خود به آن نگاه می‌کنند.

 

دستغیب خاطرنشان کرد: پولی که مردم در اختیار شورای شهر قرار می‌دهند باید صرف توسعه شهر شود و صداوسیما باید در این رسالت مدیریت شهری را کمک کند.

 

از وضعیت فعلی شهر شیراز راضی نیستیم

 

وی صداوسیما را پل بین مردم و مسئولان دانست و گفت: از وضعیت فعلی شهر شیراز راضی نیستیم چراکه یک شهر باید در همه ابعاد رشد کند و اگر در موضوع فضاسازی و سازه‌های فلزی و بتنی و پل توسعه پیداکرده باید در بحث فرهنگ شهروندی هم توسعه پیدا کند.

 

رئیس شورای شهر شیراز تأکید کرد: شهر را باید به‌گونه‌ای بسازیم که برای ضعیف‌ترین افراد قابل‌استفاده باشد.

نوذر امامی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز نیز شفاف‌سازی و پاسخگویی به مردم را مهم‌ترین شعار لیست امید در انتخابات اعلام کرد و گفت: معرفی و تبیین جایگاه کلان‌شهر شیراز مهم‌ترین کاری است که رسانه‌ها باید به آن بپردازند چراکه جایگاه شیراز مستحق تلاش بیشتری است.

 

نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر شیراز نیز بر لزوم رونق فرهنگ شهروندی در صداوسیما تأکید کرد و ادامه داد: از نقاط ضعف شهرداری و شورای شهر این است که قبل از اجرای هر پروژه‌ای اطلاع‌رسانی نمی‌کنند درحالی‌که اطلاع‌رسانی پیش از اجرای هر پروژه شهروندان را ازنظر ذهنی آماده می‌کند تا همراه شوند.

 

وی ادامه داد: شهر موجود زنده ایست که همه باید برای پویایی و شادی آن تلاش کنیم.

 

سیروس پاک‌فطرت عضو شورای شهر شیراز نیز رسانه ملی را زبان گویا و بدون واسطه مردم و مسئولان دانست و گفت: مرکز پژوهش‌های شورای شهر در حال راه‌اندازی است و می‌تواند با مرکز پژوهش‌های صداوسیما همکاری کند.

 

وی بر لزوم توجه صداوسیما در بحث جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری تأکید کرد و گفت: نیازمند ایجاد حس اعتماد در سرمایه‌گذاران هستیم تا شیراز را مقصد سرمایه‌گذاری خود قرار دهند.

 

در پایان سینا بنی زمانی رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز نیز گفت: صداوسیما مهم‌ترین امکان برای برنامه‌های شفاف‌سازی  در شورا و شهرداری است.

وی ادامه داد: هر چه گزارش‌های رسانه‌ای از عملکرد شهرداری و شورای شهر مستندتر و مستدل‌تر باشد به مرز شفافیت نزدیک‌تر خواهیم شد.

 

موفقیت صداوسیما را درگرو موفقیت و رونق شهر و استان

 

همچنین، سید تقی سهرابی مدیرکل صدا سیمای استان فارس در این دیدار با اشاره به اینکه، شیراز را شهری با شاخص‌های بین الملی معرفی کرد و گفت: تولید برنامه باید متناسب با شرایط جهانی شهر شیراز انجام شود و رسانه‌های استانی و محلی باید برای مخاطب بین‌المللی برنامه تولید کنند.

 

وی ادامه داد: موفقیت صداوسیما را در موفقیت و رونق شهر و استان تعریف کرده‌ایم و رسانه‌ها را ملزم به همراهی با روند توسعه در کشور می‌خواهیم.

 

مدیرکل صداوسیمای استان فارس بابیان اینکه برای شورای شهر و شهرداری شیراز داشتن یک رسانه به‌روز و کارآمد یک هدف است، خاطرنشان کرد: برخی مشکلات شیراز مثل هجوم اتباع بیگانه و حاشیه‌نشین‌ها اداره شهر شیراز سخت کرده است لذا توسعه فرهنگ عمومی می‌تواند هزینه اداره شهر را کاهش دهد.

 

در این مراسم طرفین بر راه‌اندازی کمیته مشترک بین صداوسیما، شهرداری شیراز و شورای اسلامی شهر به‌منظور تدوین استراتژی‌های همکاری مشترک و کاربردی کردن آن تأکید کردند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *