نگاه فارس
اسماعيل تبادار استاندار فارس:

خروج فارس از بن‌بست ريلی يك اولويت است

۲۳ آبان ، ساعت ۱۴:۳۲

استاندار فارس با بيان اينكه تقويت ناوگان ريلی فارس يك ضرورت محسوب می شود، گفت: اتصال راه‌آهن فارس به يكی از نقاط بندري جنوب كشور به‌عنوان اولويت مد نظر قرار دارد.

به گزارش نگاه فارس، اسماعيل تبادار سه‌شنبه ۲۳ آبان در حاشيه‌ي بازديد از خطوط ريلي و روند ساخت سيلوهای گندم در فارس به خبرنگاران گفت: راه‌آهن فارس به طور متوسط ۵۰۰ هزار مسافر را جابه‌جا می كند اما در بخش بار نيازمند تقويت ناوگان هستيم.

او با بيان اينكه حمل و نقل ريلي يكي از اصليی ترين بسترهای حمل و نقل بار و مسافر محسوب مي‌شود، گفت: اگر ناوگان ريلي فارس به شكل مناسبي تقويت شده و در كنار حمل و نقل هوايی و زميني شكل گيرد، قطعا به تقويت استان كمك خواهد كرد.

او مبحث حمل و نقل را در بخش‌های مختلف زمينی، هوايی و ريلی از زيرساخت‌هاي مهم و اولويت‌هاي اصلي مد نظر خود دانست و گفت: نگاه استانداری اتصال راه‌آهن فارس به يكي از نقاط بندری نظير هرمزگان، بوشهر يا خوزستان است؛ در اين بخش تلاش ما معطوف به عملياتی شدن پروژه در مدت زماني كوتاه خواهد بود.

استاندار فارس حمل و نقل ريلي و تقويت و توسعه‌ي آن را ضرورتي در كنار فعاليت‌هاي اقتصادي در بخش‌هاي معدنی، كشاورزی و صنعتی دانست و گفت: با اتصال خط آهن فارس به جنوب كشور مي‌توان توليداتي نظير محصولات معدني، كشاورزي و صنايع پتروشيمی و … را صادر كرد.

تبادار همچنين تقويت و توسعه‌ي حمل و نقل ريلي را تاثيرگذار بر صنعت گردشگري و رونق آن دانست و گفت: يكي از ظرفيت‌هاي مهم فارس گردشگري است و براي رونق اين بخش بايد زيرساخت حمل و نقلي مناسبي وجود داشته باشد.

استاندار فارس همچنين در بازديد از سيلوي در حال ساخت استان گفت: فارس جايگاه مناسبي در توليد گندم به‌عنوان يك محصول استراتژيك دارد و در اين رابطه علاوه بر نياز داخل استان، سالانه ۴۰۰ هزارتن گندم صادر مي‌كند.

تبادار وجود سيلوهاي مناسب را در استان فارس يك ضرورت دانست و گفت: اميدواريم تا آذرماه امسال سیلوهاي در حال ساخت با ظرفيت ۳۰۰ هزارتن، آماده بهره‌برداري شود.

خبرگزاری ایسنا


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *