نگاه فارس
چرا تجمع جعلی 7 آبان امسال این گونه مدیریت شد؟

هشدارهایی که سعی شد شنیده نشود!

۸ آبان ، ساعت ۱۱:۲۲

باید در جواب گفت هشدارهای نهادهای امنیتی که سال گذشته هم به دستگاه‌های مربوطه و رسانه‌ها داده شد متأسفانه جدی گرفته نشد و مسیر به سمتی پیش رفت که دستگاه‌های امنیتی مجبور شدند از اختیارات قانونی خود استفاده کنند

به گزارش نگاه فارس به قلم سردبیر، با تلاش چندماهه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی دیروز با تدابیر خاص و ویژه نهادهای انقلابی پروژه سرویس‌های خارجی، سلطنت‌طلبان و منافقین در خصوص روز جعلی ۷ آبان با شکست مواجه شد و یک روز دیگر به امنیت این کشور افزوده شد.

 

بدون شک یکی از مؤلفه‌های امنیت، حضور مردم در عین احساس امنیت است اما چه اتفاقی می‌افتد که دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده مجبور می‌شوند برای تأمین امنیت هم‌میهنان ایرانی خود از تمام اقوام روی به تشدید فضای امنیتی بیاورند و رفتارهای سلبی و ایجابی را در دستور کار خورد قرار دهند؟

 

طی این چند روز منتهی به ۷ آبان، سخن‌های مختلفی از رسانه‌های داخلی و به‌خصوص دوستان رسانه‌ای استان فارس شنیده شد. از قیاس روز جعلی ۷ آبان با ایام عزای سیدالشهدا و چرا وقتی اعلام می‌شود داعش قصد دارد این برنامه‌ها را مورد تهدید قرار دهد این برنامه‌ها تعطیل نمی‌گردد و امنیت مراسم‌ها تأمین می‌شود.

 

نگارنده قصد ندارد به سؤال‌های این چند روز پاسخ دهد اما با اشاره به چند نکته به شفاف‌سازی خواهد پرداخت.

 

همین‌گونه که خیلی‌ها در اطلاعیه دیروز وزارت اطلاعات و نهاد امنیتی مشاهده کردند، تیم‌هایی چند ماه تلاش داشتند با تهییج، انحراف و نفوذ به افکار عمومی از تجمع مردمی در روز ۷ آبان سوءاستفاده نمایند و یک بحران امنیتی اجتماعی برای جمهوری اسلامی رقم بزنند؛ اما رصد و تلاش‌های چندماهه این نهادهای انقلابی این پروژه را خنثی کرد. بر اساس شواهد و قرائن ماه‌ها است که دستگاه‌های اطلاعاتی در حال رصد و پیگیری این موضوع می‌باشند اما زمانی که با یک جست‌وجوی ساده در فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هر فردی متوجه می‌شود که عده‌ای با اهداف خاص در حال تلاش برای سوءاستفاده هستند، نماینده‌ی مجلس شهر شیراز در همان پازل و زمین‌بازی می‌کند! و واقعاً باید از این نماینده سؤال کرد وقتی هر فردی به‌خوبی تحرکات مشکوک را متوجه می‌شود، شما چگونه به‌عنوان یک نماینده و منتخب مردم برخلاف مصالح امنیت ملی قدم برمی‌دارید؟! پروژه ابتدایی ایشان ناقص می‌ماند اما چند روز بعد دوباره دست به نامه‌نگاری مجدد می‌زنند! آیا واقعاً تحرک ضدانقلاب و فهم این موضوع آن‌قدر سخت است؟! از این‌که نماینده در مصاحبه‌ای می‌گوید سلطنت‌طلبان دیگر وجود ندارد هم می‌گذریم!

امسال یکی از مقامات امنیتی در مصاحبه با خبرگزاری مهر از برنامه‌ریزی سازمان منافقین جهت سوءاستفاده و بهره‌برداری از ۷ آبان خبر می‌دهد؛ تعدادی از رسانه‌های استانی تعجب می‌کنند و حتی با مطالبی سعی در نفی موضوع دارند اما میدانید چرا امسال منافقین و داعش های وطنی چشم امید به این مراسم دوخته بودند؟ باید در جواب گفت هشدارهای نهادهای امنیتی که سال گذشته هم به دستگاه‌های مربوطه و رسانه‌ها داده شد متأسفانه جدی گرفته نشد و مسیر به سمتی پیش رفت که دستگاه‌های امنیتی مجبور شدند از اختیارات قانونی خود استفاده کنند و برای خنثی‌سازی این نقشه و تلاش‌ها شرایط ویژه را برنامه‌ریزی کنند.

آری اگر مراسم‌های محرم با امنیت برگزار می‌شود یکی از علت‌های مهم آن همراهی مردم و مسئولین هیئات مذهبی است و آن‌ها به دستگاه‌های امنیتی بادید مثبت و اعتماد نگاه می‌کنند. بعضی از محدودیت‌های ایجادشده را می‌پذیرند و همکاری می‌کنند. آیا دوستان رسانه‌ای ما حاضرند با کمترین محدودیت‌های به وجود آمده به‌راحتی برخورد کنند و از سروصدا نان نخورند؟! یا وقتی امام‌جمعه برحسب آگاهی از تریبون نماز جمعه هشدار می‌دهد بادید مثبت به این هشدار نگاه کنند و آن را در راستای منافع مردم و استان بدانند؟!

نهادهای انقلابی همه را به یک‌چشم می‌بینند و نیازی به شستن و جور دیگر دیدن نیست، همه شهروند و دارای حقوق اجتماعی می‌باشند ای‌کاش دستگاه‌ها و رسانه‌ها همراهی می‌کردند تا دشمنان امیدوار نمی‌شدند!

و در پایان باید دوباره از تمام نهادهای امنیتی و نظامی و نیروی انتظامی تشکر کرد که با تلاش‌های شبانه‌روزی امینت مردم را تأمین کردند


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *