نگاه فارس

کورش! آسوده نخواب…

۷ آبان ، ساعت ۱۰:۴۴

هیهات! با کورش گفتن، کسی ایرانی نمی‌شود! والله هر چقدر زوار اربعین، عطر کربلا می‌دهند، شما بیگانه با ابنیه‌ی تاریخ این دیارید! محسن حججی‌ها نبودند، شما باید به جای قبر کورش، سجده بر پای داعشی‌ها می‌کردید! آری! همین شما «کوتوله‌های مثبت ۱۸»!

به گزارش نگاه فارس،حسین قدیانی: حدودا ۱۰ باری «پاسارگاد» رفته‌ام. یعنی هر وقت زمینی شیراز رفتم، هم در «مزار کورش» توقفی داشتم و هم در «تخت جمشید». این عکس البته کنار «قبر کمبوجیه» در محوطه‌ی پاسارگاد است؛ مال سال‌ها پیش! این‌جا را «زندان سلیمان» و «آتش‌گاه» هم می‌خوانند! الغرض! میان علما، مورخان و محققان درباره‌ی کورش، آن‌چه زیاد است، اختلاف است! من

 

اما ترجیح می‌دهم کورش را همان حاکم خوبی تصور کنم که موحد بود؛ حب وطن داشت؛ غیرت ملی داشت؛ تعامل منطقی با دیگر کشورها و تمدن‌ها داشت و مهربان با پیروان ادیان الهی بود و هر که بود و هر چه بود، فرد خوش‌نامی بود در تاریخ.

 

حالا اگر واقعا هم نبود، من تمایل نسبی‌ام به نظر کسانی است که او را «بزرگ» می‌خوانند. قطع به یقین، این جناب کورش که هم موحد بود و هم کشوردوست و هم غیور و هم اهل تعامل و منطق و هم مهربان با مؤمنین به ادیان آسمانی، اگر الساعه بود، اولین کاری که می‌کرد، زدن گردن کسانی بود که به بهانه‌ی نژاد آریایی و طرفداری از سلسله‌ی هخامنشی و کورش‌دوستی، نه فقط توحید را و نه فقط پرستش خدای یگانه را مورد تخریب و تمسخر خود قرار می‌دهند، بل‌که رسما و علنا بنا دارند از آن پادشاه یکتاپرست، اگر نه خدا که لااقل بت بسازند! مشتی جوانک قرتی حقیقتا بی‌همه چیز که نهایت شعارشان «آزادی اندیشه با ریش و پشم نمی‌شه» است و «نه غزه، نه لبنان»! آن‌هم به اسم هواداری از حاکمی که هم ریش داشت و هم حس بشردوستی!

 

اوج سوزش این غرب‌زده‌های ضد دین، در این است که ایران عزیز ما، در تاریخ دور و دراز خود، هیچ بزرگی و هیچ افتخاری نداشته، الا آن‌که آن بزرگ فاخر، سر خضوع فرو آورده باشد در برابر خدا و رسولان خدا و امامان الهی! از «فردوسی» گرفته تا «سعدی» و از «حافظ» گرفته تا «مولوی» جملگی در خدمت توحید بوده‌اند و احکام دین و عفت و حیا و صدالبته اهل بیت گرامی اسلام.

 

بخوانید «شاهنامه» را! «منیژه منم، دخت افراسیاب؛ برهنه ندیده رخم آفتاب»! آری! این جماعت حقیقتا عاری از شرف را چه به کورش که بزعم درست یا غلط «حضرت علامه» بعید نیست همان «ذوالقرنین نبی» باشد؟! اینان باید مجیز همان «میرپنج دوم» را بگویند که هر وقت وارد پاسارگاد می‌شد، آن‌جا را نجس می‌کرد! شاه هم‌تراز با افکار برهنه‌ی این بی‌خردان، نه «کورش بزرگ» که توله‌ی میرپنج اول است! آریایی و کورش و تاریخ ما ایرانی‌ها، اگر واقعا فخری داشته باشد، چه کند با این ننگ که این «کوتوله‌های مثبت ۱۸» سنگش را به سینه می‌زنند؟!

پس با کمال میل، اضافه می‌کنیم به افتخارات راهپیمایی «اربعین حسینی» این مهم را که از میان «کورش‌اولی‌ها» طرفدار ندارد!

الحمدلله که پاک است دامن قدسی مسیر کربلا، از این آبروبرندگان از خاک ما و تبار ما! واضح است جماعت، نشخوارکننده‌ی اهداف دشمن بیرونی هستند تا ولو به کم‌ترین مقدار، از ابعاد جهان‌شمول «انقلاب اربعین» بکاهند اما چه اوهام خامی که دیگر نمی‌توان مانع حرکت این رود خروشان شد! این موسایی است که به آب افتاده! آن‌هم نه در نیل، بل‌که در فرات! و تا ظهور ادامه دارد! کورش از آن‌جا که موحد بود؛ مثل هر حر موحدی، حتم دارم اگر بود، خشوع می‌کرد در برابر سیدالشهدای احرار و امام غرق در خون موحدان! و مگر نه آن است که مفهوم «توحید» و «یکتاپرستی» تا قیام قیامت، بدهکار نهضت آن امامی است که هجمه‌ی هیچ تیری و حمله‌ی هیچ تیراندازی نتوانست مانع مناجات عاشقانه‌ی او با خداوند منان شود؟! و مگر عارفانه‌تر از نماز ظهر عاشورای امام عاشورا هم آدمی‌زاد توانسته با خالق خویش سخن بگوید؟! شگفتا! «حسین بن علی» را پیروان هر دینی مدح می‌کنند؛ آن‌وقت این‌جا جماعتی سخن از ملیت غیر ایرانی ارباب همه‌ی جهانیان می‌گویند! جا دارد از این بی‌عقلان محروم از منطق بپرسیم؛ «شهدای مدافع حریم امنیت کشور که دشمن را در همان سنگرهای ابتدایی متوقف نگه داشتند که ایرانی بودند! شناسنامه‌ی ایرانی هم داشتند! این نازنین را چرا می‌زدید؟! و هنوز هم می‌زنید؟!» پس مشکل شما با «حسین» غیر ایرانی بودن سرور آزادگان جهان نیست؛ این است که چرا خون سرخ او، هم‌چنان می‌جوشد! و پرچم علمدار او، هم‌چنان در اهتزاز است! شما از کورش، پادشاه موحد دیار ما بت نتراشید و در اوج بی‌کلاسی، روی ابنیه‌ی تاریخی سرزمین ما، یادگاری‌های برهنه ننویسید؛

افتخار به نژاد آریایی پیشکش! من اگر فقط «ایرانی» هم باشم، باز راه رهایی‌بخش کربلا را رها نمی‌کنم، چرا که «حسین» به همه‌ی ملت‌ها و همه‌ی آدم‌ها، بدون هیچ مرزی، راه و رسم آزادگی آموخت! بگذریم که بسی مفتخریم که سید و سالار شهیدان، داماد ما ایرانی‌هاست! خیال‌تان تخت! محبت ایرانیان به «خامس آل عبا» روزبه‌روز بیشتر می‌شود!

که ما به درستی راه و هدف امام خود، ذره‌ای شک نداریم! تردید ما نسبت به ملیت شماست! هیهات! با کورش گفتن، کسی ایرانی نمی‌شود! والله هر چقدر زوار اربعین، عطر کربلا می‌دهند، شما بیگانه با ابنیه‌ی تاریخ این دیارید! محسن حججی‌ها نبودند، شما باید به جای قبر کورش، سجده بر پای داعشی‌ها می‌کردید! آری! همین شما «کوتوله‌های مثبت ۱۸»!


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *