نگاه فارس
عضو شورای شهر شیراز در گفت و گو با نگاه فارس؛

اعتقادی به تعجیل ندارم/تمدید حکم سرپرست شهرداری شیراز در صورت عدم صدور حکم معافیان

۱۰ مهر ، ساعت ۱۱:۴۵

احمد تنوری گفت: در صورت عدم تائید حکم گزینه پیشنهادی شهرداری شیراز به وزارت کشور می‌توان حکم مسئولیت سرپرست شهرداری شیراز را تمدید کرد.

احمد (مزدک) تنوری عضو شورای شهر شیراز، در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه فارس پیرامون تأخیر به وجود آمده از سوی وزارت کشور در تائید و صدور حکم گزینه پیشنهادی شهرداری شیراز، با اشاره به اینکه این مدت‌زمان گذشته طولانی نشده است، گفت: طبیعی است به دلیل تعدد کلان‌شهرها و سپری کردن مسیر انتخاب شهردار برای هر یک از شهرداران این کلان‌شهرها این زمان طبیعی است.

وی افزود: وزیر کشور باید بررسی‌های خود و استعلام‌های الزامی را بگیرد که برخی از شهرها همانند شیراز تا پایان آبان ماه مشخص خواهد شد.

عضو شورای شهر شیراز، بابیان اینکه اعتقادی به‌تعجیل ندارم،بیان کرد: شورای شهر از میان مدیران کنونی شهرداری و معاونان شهردار پیشین فردی را که ازنظر شورا کاردان‌تر و لایق‌ترین فرد برای سمت سرپرستی شهردار بوده است، منصوب کرده است .

تنوری ادامه داد: شورای شهر برای مدت‌زمان سه ماه مسئولیت شهرداری را به محمدحسن اسدی واگذار کرده است که در صورت عدم تائید حکم گزینه پیشنهادی شهرداری شیراز به وزارت کشور می‌توان این حکم مسئولیت سرپرست را تمدید کرد.

وی افزود: طبق قانون وزارت کشور ۱۰ روز و طبق آیین‌نامه شورا ۲۰ روز زمان برای تائید حکم شهردار پیشنهادی است، که این زمان از صدور نامه به وزارت کشور به‌حساب می‌آید.

عضو شورای شهر شیراز بابیان اینکه برای اداره امور شهر نباید نگران باشیم و طبیعی است که مدیری منتقدانی نیز داشته باشد، اظهار کرد: فکر نمی‌کنم چندان بحرانی در نبود شهردار ایجادشده باشد؛ نگرانی‌هایی که در برخی از رسانه‌ها به آن اشاره و از تأخیر به وجود آمده در صدور حکم وزارت کشور ابراز نگرانی می‌کنند، چنین نگرانی را ندارم زیرا سرپرست شهرداری به‌خوبی وظایف خود را انجام می‌دهد.

تنوری بابیان اینکه نامه‌ای از سوی وزارت کشور تا این لحظه در خصوص صدور حکم شهرداری شیراز ندیده‌ام، گفت: شاید دوستان دیگر رؤیت کرده باشند، به‌طور رسمی خبری در این مبنی ندیده‌ام، اگر وزارت کشور بعد از ۱۵ روز سکوت کند بارأی اصراری ۷ نفر از اعضای شورای شهر حکم به وزارت کشور برمی‌گردد.

سخنگوی حزب اراده ملت ایران در پایان با پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر رسماً عدم تائید شهردار پیشنهادی از سوی وزارت کشور اعلام شود، شورا چه خواهد کرد، بیان کرد: این اتفاق تا حالا قابل پیش‌بینی نبوده است، در صورت اتفاق شورا با تشکیل جلسه‌ای فرد دیگری را معرفی خواهد کرد، باید دید که در بین گزینه‌های دیگر پیشنهادی شهرداری شیراز، بعد از گذشت یک ماه هنوز کسی با توجه به استقرار دولت و شرایط جدید که وجود دارد تمایل به انتخاب پذیرفتن سمت شهرداری شیراز وجود دارد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *