نگاه فارس
نشست خبری پرحاشیه سیروس پاک‌فطرت با خبرنگاران:

پاک‌فطرت شمشیرش را از رو کشید/۱۲ + ۱ تفکر سیاسی و جناحی شورای پنجم شهر شیراز

۹ مرداد ، ساعت ۱۶:۵۴

به نظر می‌رسد که اعضای شورای شهر قصد همراهی با بنده را ندارندو متاسفانه تا به امروز تصمیمات اعضای شورای شهر صد در صد سیاسی بوده است و اگر شوراها مسیر سیاسی را دنبال کنند بدانند آن شهر زیان خواهد دید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نگاه فارس، سیروس پاک‌فطرت ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شفاف‌سازی با مردم در شورای شهر پنجم، گفت: اعضای شورای پنجم سخنگو خواهند داشت و اگر خواستند من نیز همراه آن‌ها خواهم بود.

وی با تشکر از حضور مردم در انتخابات، افزود: از کسانی که با شناخت و بر اساس تحقیق به من رأی داده‌اند نه لیستی و سیاسی تشکر می‌کنم.

مدیرکل حوزه شهردار شیراز با اشاره به اینکه نسبت به اتفاقات رخ‌داده دریکی دو ماه گذشته برداشت‌های شخصی خود را خواهم گفت، اظهار داشت: برخی از اعضای منتخب شورای پنجم حرف از ۱۲ نفر در شورای شهر را می‌زنند، این افراد چه باهدف و چه بی‌هدف این حرف را زده‌اند، اصلاح می‌کنم که تعداد اعضای شورای شهر ۱۳ نفر است.

پاک‌فطرت بابیان اینکه اگرچه شورا، شوراست و مخالفت‌های با خود دارد، بیان کرد: خودم را وکیل و نماینده مردم شیراز نزدیک به دو میلیون نفر می‌دانم چه آن‌هایی که به من رأی داده‌اند و چه آن‌هایی که رأی نداده‌اند، افتخار می‌کنم که در ۴ سال آینده باتجربه ۳۳ سال کار مدیریتی در پست‌های متفاوت و حضور در شوراهای سوم و چهارم، حال نیز در شورای پنجم حضور خواهم داشت.

شغل دوم و سومی ندارم

وی ادامه داد: به سایر منتخبین شورای پنجم صادقانه و برادرانه عرض می‌کنم که به دلیل علاقه‌ام به شیراز و به احترام رأی مردم، صد درصد وقت خود را صرف مردم خواهم کرد زیرا شغل دوم و سومی ندارم.

فراموش نکنند که من با ۷۵ هزار رأی وارد شورای شهر شده‌ام

منتخب شورای پنجم شهر شیراز خطاب به اعضای شورای شهر پنجم، گفت: فراموش نکنند که من با ۷۵ هزار رأی وارد شورای شهر شده‌ام و نفر ۵ ام منتخب شورای شهر بوده‌ام و جزء ۱۳ نفر منتخب شورای شهر پنجم شهر شیراز بوده‌ام.

پاک‌فطرت بابیان اینکه در مصاحبه با روزنامه خبر شیراز گفته‌ام که: «دیروز رقابت، امروز رفاقت.»، اضافه کرد: به نظر می‌رسد که اعضای شورای شهر قصد همراهی با بنده را ندارند در تقسیم‌بندی کمیسیون‌ها شما بنده را در هیچ کمیسیونی نخواهید دید، زیرا هنوز به‌اتفاق نظر نرسیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز تصمیمات اعضای شورای شهر صد در صد سیاسی بوده است، بیان کرد: زیرا هر تفکری می‌پذیرد که اگر تصمیمات سیاسی نباشد از تخصص و اطلاعات و تجربه من که برای مردم و مسئولین شیراز شفاف است، استفاده خواهند کرد.

شورای شهرها نباید سیاسی باشد

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس، اظهار داشت: شورای شهرها نباید سیاسی باشد اگر شوراها مسیر سیاسی را دنبال کنند بدانند آن شهر زیان خواهد دید.

پاک‌فطرت بابیان اینکه قبل از گرفتن هر تصمیمی باید مطالعه و مشورت و رأی‌گیری باشد، افزود: در بین منتخبین شورای شهر پنجم متخصص عمران، متخصص شهرسازی، متخصص حمل‌ونقل، متخصص فضای سبز وجود ندارد اما در مسائل حقوقی افراد برجسته‌ای در شورای پنجم حضور دارند.

وی با ارائه پیشنهادی به اعضای شورای شهر پنجم، گفت: نفر ۱۴ شورای شهر شیراز، قطعاً شهردار شیراز خواهد بود، باید با اتفاق‌نظر به یک شهردار با تخصص، دارای تحصیلات، دارای تجربه و تعهد لازم برا ی جبران کمبودهای شورای شهر و برای ارائه خدمات به مردم و سومین حرم اهل‌بیت (س) برسیم.

منتخب شورای پنجم شهر شیراز، با توجه به شاخصه‌های یک شهردار که می‌تواند عوامل موفقیت آن را در شورا رقم بزند، افزود: شهردار شیراز باید در سه ویژگی ۱- شناخت شهر ۲- شناخت شهرداری ۳- شناخت شورا مهارت و تخصص لازم را داشته باشد.

اعلام‌خطر برای مردم شیراز می‌کنم

پاک‌فطرت بیان کرد: اعلام‌خطر برای مردم شیراز می‌کنم که به بدنه اصلی شهرداری نزدیک شوند زیرا اعتقاددارم باید چهارچوب و شاکله اصلی شورای شهر حفظ شود هرچند با تغییرات و اصلاحات مختصر.

وی گفت: اصلاح و تغییرات جزئی لازم است و بنده نیز می‌توانم بانام و اسم، بسیاری از مدیرانی که تخصص را ندارند را حذف کنم، باید در انتخاب شهردار بتوانیم بهترین متخصص‌ترین و با شناخت ترین را انتخاب کنیم.

منتخب شورای پنجم شهر شیراز اعلام کرد: هر ۱۳ نفر اعضای شورای شهر وکلای مردم شیراز هستند و مردم موکلین این وکلا هستند باید به خواسته‌های مردم توجه کرد نباید از رسالت و شرح وظیفه اصلی شورای شهر دور شویم.

شورا ی شهر شورای شهرداری نباشد

پاک‌فطرت بیان کرد: شورای پنجم به سمت و سویی برود که شورای شهرداری نباشد، بلکه شورای شهر و مردم باشند.

وی افزود: از بین افرادی که به‌عنوان کاندیدهای شهردار از سوی منتخبین معرفی‌شده‌اند، کسانی که بازنشست هستند نمی‌توانند شهردار باشند مگر به استثنا افرادی که جانباز و یا ایثارگر هستند، همچنین در بین این افراد چهره‌های ملی حضور ندارند.

افراد معرفی به شورا توانایی شهردار شیراز بودن را ندارند

منتخب شورای پنجم شهر شیراز در ادامه افزود: این افرادی که به‌عنوان شهردار معرفی‌شده‌اند توانایی شهردار شیراز بودن را ندارند، در بعضی افراد سابقه سیاسی بودن آن‌ها بیشتر است تا سابقه توانمندی و اجرایی آنان.

پاک‌فطرت بابیان اینکه به دلیل علاقه به شهر شیراز آماده همراهی و همکاری در مجموعه شورای پنجم رادارم، مگر نخواهند، اظهار داشت: در غیر این صورت کار انفرادی خود را در شورا بیشتر از کار جمعی خواهم کرد و همچنین طرح، برنامه و نطق‌های آماده را هم دارم.

وی با اشاره به اینکه شهردار آینده شیراز هم شهردار شهر است و هم رئیس ۱۱ هزار نفر کارکنان، گفت: باید به کارکنانی که زحمت زیادی را می‌کشند بیشتر توجه کرد و اگر بخواهد تکریم ارباب‌رجوعی داشته باشیم قبل از آن باید تکریم کارکنان را داشته باشیم.

مدیرکل حوزه شهردار شیراز اضافه کرد: همچنین باید آزمون داخلی تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به پیمانی نیز انجام بشود، این آزمون باید به‌صورت فراخوان و عمومی باشد.

وی در پایان گفت: هر چه فشار در این شورا به من بیشتر بشود قطعاً عزمم برای انجام وظایفم بیشتر خواهد شد.

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *